Zie ook http://www.noordhorntoenennu.com
Foto vanaf de kant van Zuidhorn, vanaf de oude straatweg…
Grondwerk vanaf de “Neptunus”, intrilwerk door Sterk, sloopwerk door Bork.
Het slopen van het oude bruggenhoofd aan de kant van Zuidhorn. En dan kan aan de zuidzijde het kanaal definitief worden verruimd….
Grijpwerk vanaf de “Neptunus”… Het schip is in 1963 gebouwd op de werf “Voorwaarts” in Hoogezand. Tonnage 482, lengte 50 meter, breedte 6,6 meter, diepgang 2,39 meter. Eerdere namen Adonata, Gerardus Majella en Isabella…. Vanaf 2005 “Neptunus”. Eigendom van Zijsling Schepen en Kranen in Jutrijp.
De grijper als ereboog voor de huizen van De Jong en Horinga aan de Noordhornkant van het kanaal.
De “Shane. V” met een tonnage van 1681. Lengte 85,90, breedte 9,50 meter, diepgang 3,21 meter. Geen verdere informatie gevonden van deze tanker.
De ‘Shane. V’ richting de hefbrug…
Het indrukwekkende fenomeen van “de spoorbrug in wording”….
Vanaf het pontje….
Ik wacht op een naderende binnenvaarder, het pontje is al weer onderweg naar de overkant, steeds maar heen en weer….
De grote “Flevotrans” nadert uit oostelijke richting….
Een motorvrachtschip met een tonnage van 1577. In 2002 gebouwd in Kiev, afgebouwd bij Daamen in Bergum. Eigendom van Flevotrans VOF in Swifterbant.
Hier wordt aan de weg gewerkt, de reconstructie van de ‘Oude Gast’, van noord naar zuid gefotografeerd…
Hier wordt de laatste hand gelegd aan de verbetering van de dorpskom…..
Verbinding Noorderweg met Langestraat en Nieuwstraat…
©foto’s: jan blaauw, 25 april 2017 (Canon Ixus 275)