dinsdag 24 mei 2016:
Een grote bult zand voor de stratenmakers, een actieve kraan van Oosterhof/Holman…. Aan de kanaalweg NZ wordt gewerkt aan de aanlegsteiger voor het pontje en het verbindingspad tussen weg en steiger. Er is veel hoogteverschil, waardoor het nodig is een lange hellingbaan langs het kanaal te maken….
Man op de kraan, man langs het water…..
Er komt heel wat te kijken voordat zo’n pontje kan gaan varen….
Waar de oever is gemaaid, wordt het pad uitgezet….
Een hoog gelegen “Amazone” vaart vanuit westelijke richting naar de hefbrug. De naam mag wel eens worden bijgewerkt…. Tonnage 2853, lengte 105 meter, breedte 11….
Het motorvrachtschip “Amazone” gaat de hefbrug passeren… Verder geen informatie over deze binnenvaarder.
Met de hand bijwerken wat met de machine niet gaat….
Hier is wat duidelijker te zien hoe en waar de hellingbaan wordt aangelegd. De twee paaltjes met oranje kop links geven de plek aan waar de trap vanaf de straat naar de aanlegsteiger komt….
woensdag 25 mei 2016:
Vanaf de Zuidhornkant gefotografeerd, helaas nogal donker. Aan de overkant wordt gewerkt aan de hellingbaan voor het pontje.
De ligging wordt steeds duidelijker….
Het kelderfundament aan de Zuidhornkant. Er is denk ik beton gestort. Drogen en dan de bekisting eraf…
Foto gemaakt op de hefbrug richting Noordhorn. Daar is de betonbedrading nog niet gereed, moet de buitenbekisting nog worden geplaatst en beton gestort….
’s Middags nog eens gekiekt vanaf de Zuidhornkant, de klus schiet sneller op dan ik dacht….
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, week 21/2016 (Canon Ixus 160)