zaterdag 26 maart:
Bezoekje met de trein aan Stad en dan kom je ook al gauw langs de singels met de vele krokussen en het beeld van Jozef Israëls op het Hereplein.
Later op de zaterdagmiddag, terug op de thuisbasis, nog even gewandeld, ook langs het kanaal. Hier het motortankschip “Vecht” op weg naar de spoorbrug. Lengte 85 meter, breedte 8,20 meter. TOnnage: 1290. Het schip is gebouwd in 1965 en heeft zowel een Brons motor van 560 pk, als een Caterpillar van 980 pk. Eigenaar: VT Chemicals BV Rotterdam.
Het gerenoveerde woonhuis aan de Langestraat, nummer 12. Vroeger het domein van mevr. Groeneveld-Batterman, de naam van de nieuwe eigenaar vergeet ik helaas al te gemakkelijk…. De bovenverdieping is grondig vernieuwd met de professionele inbreng van Veenstra en Zn. Knap werk!
Een aloude Citroën met een Duits kenteken in de Langestraat. Doet me denken aan mijn jeugd in Midwolda, Daar had de befaamde wetenschapper op agrarisch gebied, tevens landbouwer, dr. Oortwijn Botjes ook zo’n Franse auto.
Een persoonlijkheid, die blijkbaar al heel wat van Europa heeft gezien!
zondag 27 maart:
Openbare Werken van de gemeente Zuidhorn plaatste hier een stevig hekwerk om een halt toe te roepen aan de illegale doortocht en het vernielen van de groenstrook. Inmiddels is het hek weer “losgemaakt” en open gezet, in het donker natuurlijk en zonder naamkaartjes. Een beschamende vertoning…..
Toch nog een binnenvaarder gespot op Paaszondag. Het motorvrachtschip “Weslie” van 1053 ton. IN 1955 gebouwd in Hameln (Duitsland) en uitgerust met een Deutz motor van 800 pk. Het schip heette eerder “Luchs”, “Yvonne”, “Tida-Kira”… Vanaf 1991 “Weslie”, eigendom van VOF Holen-de Jonge (Groningen). Lengte 77 meter, breedte 8,2 meter, diepgang 2,51 meter.
©foto’s: jan blaauw, week 12 2016 (Canon Ixus 150 cq. Ixus 160)