
Reactie Anne Adema:
Nee het zijn nootjes 4 of 6……. Het is freesasfalt (op de voorgrond van bovenstaande foto, JB) dat vrijdagavond 29 november van de weg is afgefreest!
Nee, het asfalt is geen Z O A B, het is S M A of steemastiec asfalt, dit is asfalt met een soort nylon als toevoeging. Dit soort asfalt is stiller, en taaier om te verwerken.(elastisch).
Gewicht van de walsen zijn ongeveer 8 à 10 ton. Hoe de druk berekend wordt, weet ik ook niet. Er zit ook nog een trilfunctie op om extra te verdichten als het moet.
Weer wat wijzer geworden!
Meer over asfalt soorten: Kijk op:: www.gaasperdammerweg.nl of op geluid reducerend asfalt!

Anne Adema:
Ik heb weer een paar antwoorden voor jou.

1. “speelgoed”: stroomaggregaat met bouwlampen er boven op (cirkels), en een mini shovel

2. Waar de kraan van Mulder was te egaliseren, komt geen asfalt, maar er liggen stelcon platen.

3. De buis bij de auto van Zwama werd gebruikt voor de afsluiting van de zandbaan naar boven voor de nieuwe weg!
Over de twee soorten zand, waarover ik sprak met collega-kijker Klaas de Vries:

Reactie Anne Adema:
Over het zand waarover jij schrijft en een gesprek had met Klaas de Vries:
Het donker gekleurde zand heet drainagezand , wordt vergruisd, komt uit de bergen. De lichte kleur is vul- of straatzand. Dit zand wordt opgezogen (spuitzand).

Anne, bedankt!
©foto’s: jan blaauw, december 2013