Woensdag 21 mei 2014 – Blogtijdstip: Plm. 20.00 uur.
Vanmiddag nog eens mee geweest naar de zuidkant van het kanaal waar momenteel “the action is”…. Vanmorgen is er al een immense kraan van Boekestijn geplaatst, vanmiddag kwam de tweede, een Mammoet, in delen… Van alle kanten bekeken, maar na drie vrachtwagens met diverse onderdelen (contragewichten o.a.) was het tijd voor wat anders. (Uiteindelijk verkeer ik als hobbyist met “alle tijd van de wereld” in een uitzonderingspositie…) De uitvoerders hadden nog heel wat ander werk te doen en ook technisch manager Bernard wist dat er andere zaken op het programma stonden. Trouwens, op de terugreis kiekte ik nog drie vrachtwagens in de wachtstand met Mammoetdelen… Zo’n kraan is een in elkaar te zetten kunststuk, “speelgoed voor (sommige) volwassenen”….
Foto’s van vrijdagmiddag 16 mei, na de manbak, op “struuntocht in de tunnelkuip“….:

Deze foto heeft iets Arabisch, net of je in het Midden-Oosten bent… Moot 1 van de tunnel, de in/uitgang aan de oostkant. Ook hier de profielen op de wanden met de verwijzing naar grondlagen. Zo te zien moet er nog heel wat grond worden weggegraven voor de weg kan worden aangelegd.

Bij die zelfde uitgang werd naast de tunnel aan de noordkant gegraven, ten behoeve van de riolering. Iemand van Loonbedrijf Mulder? Fraaie mini-grijper!


Zo’n aarden wand geeft zijn geheimen prijs, aan specialisten, niet aan kiekende leken… Het beeld vind ik boeiend, al die verschillende lijnen en vormen…

Terug van moot 1 naar moot 10…. Onderweg deze GMB’er die de binnenwand afwerkt/schoonmaakt…

Bovenaan de trap een werkgesprek over bekisting o.a. en een klauterende uitvoerder Johan op weg naar de bekisting van moot 6.

GMB-timmerman Rick (voor alle zekerheid op zijn arm gespiekt…) maakt de onderrand slijpend/schurend schoon. Een plint net als in de kamer of op de gang?

Zo gaat dat, en dan het stof verwijderen… Wegspuiten?

De blauwe kapitein, GMB-grijpermachinist Harrie is ook op het terrein, even een andere bak aanhaken, en weg maar weer….

Ja JB, dat weten we nu wel, moot 10 moet een definitieve vloer…..

Kijk, de manbak (nee, geen maanbak, het heeft niks met ruimtevaart te maken, nou ja, voor ons misschien wel….) is ook geland! De ruimtereizigers Dirk en John vertellen hun wedervaren aan de deskundige in de commandotoren, Louis (kraanmachinist)….

Uitvoerder John oogt zeer ontspannen, maar filmer Dirk tekent wat meer in zijn gezicht…. Soms gaan de jaartjes tellen… (En wie zei daar: “Zo veel te ouder, zo veel te gekker”??!)
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, 16 mei 2014 (Canon EOS D400, Tamronlens 28-200)