Zaterdag 17 mei 2014 – Blogtijdstip: Plm. 18.45 uur.
Deze hele zaterdag heb ik al een zondaggevoel…. Een zomers zonnige dag! Wat een contrast met een week geleden toen bijvoorbeeld de Jaarmarkt van Dorpsbelangen te lijden had onder het regenwater…. Vanmorgen nog even gewandeld met o.a. een bezoekje aan de KIJKDAG van Hoeve Veilingen; vanmiddag de fiets gepakt en naar Fransum gepeddeld waar in het kerkje een tentoonstelling was ingericht: “ambacht is de kunst – 2014” (Ook zondag 18 mei van 12.00 tot 18.00 uur!!!)
Nu de aandacht gericht op het avontuur met de manbak, op vrijdagmiddag 16 mei jongstleden bij het tunnelcomplex, toen we de hoogte ingingen tot een maximale afstand van 65 meter… Aan de kraan van kraanmachinist Louis, met uitvoerder Johan van Veen als metgezel! Eerst twee foto’s uit het filmmateriaal van Dirk Vos, die na ons met uitvoerder John Noordhorn van bovenaf bekeek. Ter staving….:
INLEIDING:

Daar gaan we, in de manbak, Johan van Veen (technisch uitvoerder GMB) en ondergetekende (hobbykieker en wegverleggingvolger….)

Duim omhoog, camera kiekklaar! Het voelt goed, het gaat goed! Niks te merken van hoogtevrees… De stalen kooi en de veiligheidsgordel geven een safe gevoel. En het is prachtig weer, we konden het niet beter treffen!
HOOFDSTUK 1:

We zijn er klaar voor! Hobbyfilmer Dirk Vos is ook gehelmd aanwezig, samen met zijn GMB-begeleider John, die iets van uitvoeren weet. Zij komen na Johan en mij aan de beurt, maar Johan is nu nog aan de telefoon. (Het werkend leven van een uitvoerder bestaat voor een belangrijk deel uit communicatie via de GSM…) Op de achtergrond genieten drie ‘echte’ werkers nog even van de pauzezon….

Op weg naar de plek aan de kraankant van het noordwestelijke tunneldeel, waar de manbak van Mammoet zich bevindt. Kraanmachinist Louis met witte helm, uitvoerder Johan naast hem. Achteraan in rood jack dorpsfilmer Dirk Vos.

Uitvoerder Johan heeft de veiligheidsgordel al aan (Nee, hij piept niet…). Al weer telefoon! En alles ter zake kundig beantwoordend vanuit een geordende geest en een scherp geheugen. Klasse!

De manbak staat op een aanhanger, moet er uit worden getild. Johan koppelt de kraanketting aan de bak.

Duidelijk: Johan en ik, 1 + 1…. De solide bak weegt 290 kilo, is grotendeels open, een soort kooi, waardoor de wind er minder vat op krijgt. De werklast mag 240 kg bedragen. Betekent dat, dat we samen niet boven dat gewicht mogen uitkomen? Nou, ik ben ruim 90 kilo, dan kan Johan er probleemloos bij….

Kraanmachinist Louis geconcentreerd aan de hendels….

Daar komt ie, de Mammoet-manbak…. Dat wordt even klauteren voor deze stramme eindzestiger, maar het lukt… (Heb ik geen selfie van….) Daar gaan we!

We zijn beiden meteen begonnen met foto’s te maken. Het daarop concentreren heeft ook veel uitgemaakt, vermoed ik. Geen centje pijn… Zicht op de kraan, een deel van de tunnel met moot 6, waar nog steeds aan de bekisting wordt gewerkt, de oude N355, waar het verkeer voor de brug staat te wachten….

Het gebouwencomplex waarin (rechts, achter het tankstation) ook GMB is gehuisvest. Links de zaak van Bé-Jo.

Een paar tellen later, we zijn al weer naar grotere hoogte gestegen… De brug is nog steeds omhoog…

Ingezoomd op de tunnel, waar op verschillende plekken wordt afgewerkt. Assistent-uitvoerder John probeert buiten beeld te blijven… Nee, niet gelukt!
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, 16 mei 2014 (Canon EOS D400, Tamronlens 28-200), behalve de eerste twee. Die stammen uit het filmmateriaal van Dirk Vos.