Zaterdag 19 april 2014 – Blogtijdstip: Plm. 22.45 uur.
Een film geprobeerd, DVD van de bibliotheek, “Café de Flore”… Nee, we kregen er geen van beiden vat op, niet uitgekeken. Volgende beter…. TV? Ik ben geen TV-kijker.
Liever terug naar dinsdag 15 april, de kiekmarathon… Eerst bij de pijler aan de zuidkant, bovenop, onderin… Daarna bij de landhoofden aan die kant, later nog naar de veetunnel in aanbouw bij veehouder Holtman, aan de vertrouwde Noordhornkant:

GMB-timmerman Jan is onderin aan de voet van de pijler bezig met het fijnere werk….

Wie kiekt, wie kiekt niet? Kieken en gekiekt worden…. Canon you can…

En waarvoor is die aansluiting? (Niet al het onbegrijpelijke laat ik aan me voorbijgaan…) “Die wordt gebruikt voor het binnenlaten van water, als de pijler klaar is en de damwanden moeten worden verwijderd. Dan moet de druk aan beide kanten gelijk zijn…” (Aldus uitvoerder Johan)

We hebben de pijler uiteindelijk aan de betonstorters overgelaten…. Lopen we niet meer in de weg….. We gaan een kijkje nemen bij de landhoofden, het andere steunpunt voor de liggers van de brug…. Links komt de “Nelleke” aanvaren, met gebaggerde grond….


Uitvoerder Johan en GMB-secretaresse Pia lopen langs de bekiste landhoofden aan de zuidkant. Hier is de betonstort nog niet voltooid… Bij Pia de roze latjes die een vast steunpunt markeren, van belang voor Geometer Aart…

Zo krijg je een mooi overzicht voor wat betreft de ligging van de NVH-brug. Op de voorgrond de bekiste landhoofden; dan aan de kanaalkant de zuidelijke pijler in aanbouw; aan de overkant van het water de noordelijke pijler, die klaar is; daar weer schuin achter de noordelijke landhoofden. En ja, de nieuwe brug komt schuin over het water te liggen…. Zo’n 150 meter lang!

We zijn nog hogerop geklommen, aan de zuidkant van de landhoofden, de bult op. Hier het hoogste punt. Duidelijk zicht op de landhoofden. Nee, hier geef ik geen toelichting bij… Of het moet de constatering al zijn dat dit kunstwerk nog niet voltooid is….

Gezicht vanaf de bult over de landhoofden heen richting tijdelijke aanlegsteiger aan de noordelijke kanaaloever. De “Nelleke” ligt aan de zuidzijde, wachtend op haar beurt om te worden gelost.

Op de voorgrond het statief van Geometer Aart, die eventuele verschuivingen heel nauwkeurig weet vast te stellen…

Uitvoerder Johan is al op het allerhoogste punt, Pia voegt zich bij hem. Ik kiek en klauter vervolgens ook die kant op….

Daar sta je dan, de hoogste Zuidhorntop bedwongen, de Van Starkenborghberg… Even bijkomen…
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, 15 april 2014 (Canon EOS D400, Tamronlens 28-200)