NOORDHORN: De bekoring van een zonsondergang – Foto’s 25 maart 2014 (extra)

Iets eerder gaan wandelen, dinsdagavond, een uur of zeven…. Net of er brand was uitgebroken, zonder rook…. Zonsondergang, iedere keer de moeite waard, iedere keer anders…:
IMG_5976 verkl
Op deze historische plek was de gloed van de zonsondergang al overduidelijk zichtbaar. De noordelijke gevel van het woonhuis van de familie L. van der Velde, vroeger de bakkerszaak van Menko van der Sluis. En nog eerder, hier bij de “Meulenbaarg”? De commandopost van Verdugo, de aanvoerder van het Spaanse leger in 1581? Uit een summiere mededeling in het herboren “Noordhorn Nu” blijkt dat er iets spectaculairs op stapel staat, het levensecht (nou ja….tot op zekere hoogte) naspelen van de Slag bij Noordhorn.  Dat gebeurde destijds in het gebied hierachter, richting Niezijl. Die Slag bedoel ik, toen was het meer dan echt…..
IMG_5977 verkl
Situatie aan het eind van de Langestraat Noord. De zon als vuurbal, snel dalend achter de kim…
IMG_5979 verkl
Nee, de zonsondergang hier is niet symbolisch voor déze bushalte bij de keerlus, al zie ik ook hier zelden meer iemand in- of uitstappen, in of uit een bus bedoel ik…  Deze halte blijft nog wel even, al wekt het vernielde en niet gerepareerde posterraam een andere indruk…..
IMG_5981 verkl
Boerderij “Norrits” van de familie Smid op de achtergrond, richting Niezijl….
IMG_5982 verkl
Ook de skyline aan de niet-zonkant staat onder invloed van de sunset… Er drijft een roze wolk voorbij… Wie zou erop zitten???!

©foto’s: jan blaauw, 25 maart 2014  Canon Powershot A495

Dit bericht werd geplaatst in Algemeen, Natuur, Noordhorn en getagd met . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.