dinsdag 11 februari 2014 – 10.30 uur
Vanmorgen op de Batavus naar het grootdorp voor contant geld en brood op de plank ( = in de broodtrommel). Op de heen- en terugreis met de lutje Canon gekiekt bij de tunnelbouwput, aan beide kanten. Transport aan de oostkant, beton storten aan de noordwestzijde. De zon komt er enigszins door, dan straks nog even met de grote Canon op stap. Hier het slot van de fotoreeks van 10 februari:

Gelukkig, er is weer een Kijlstra-auto aangekomen om beton te leveren. Aan de slag….

Bekend procedé inmiddels. Beton in de achterbak van de betonpomp, dan via ‘slurf’, slang en stang naar de ruimte tussen de bekisting van de noordwand, compartiment 2….

‘Mooi stukje techniek….’

“En wat zagen/zochten zij, die drie daar op de wand?”

Links de materiaalman, in het midden de kraanmachinist, rechts de meter die soleert…..

Situatie beneden in de tunnelkuip waar de betonstuurman bijpraat met de assisterende GMB’er. Duidelijk te zien hoe de ‘slurf’ is bevestigd aan de zwarte slang.

Links de kale grijsheid van de gestorte muur in compartiment 4. Vlak daarachter, op de hoek van het keldergedeelte, wordt gelast (neem ik aan….)

De vlechters werken stug door, nog steeds werk aan de winkel. Dit keldergedeelte is erg arbeidsintensief….


De meter meet…. Als ik het goed heb begrepen, vergelijkt hij regelmatig de bouwvorderingen met vaste punten in de buurt van de bouwput. Onverwachte afwijkingen, verzakkingen en andere onprettige ontwikkelingen worden dan meteen geconstateerd.
©foto’s: jan blaauw, 10 februari 2014 (Canon EOS D400, Tamronlens 28-200)