Deel 1 is te zien op www.noordhorntoenennu.com
Woensdagmiddag 5 februari 2014, 16.45 uur
Vanwege het onverwacht fraaie weer toch nog even een wandelrondje gemaakt. En opnieuw volop veranderingen gezien, gewijzigd podiumbeeld. Vanuit de verte kon ik nog juist het laatste bekistingspaneel van de gestorte muren door de lucht zien ‘zwieren’, op weg naar segment 2, waar de bekisting voor de muren daar is gebruikt. Ongetwijfeld binnenkort daar betonstorten met de betonpomp, ja die machinerie met de lange ‘slurf’…. Op de tunnelkuipbodem steeds meer staaldraad, er moet nog heel wat worden gevlochten….
Maar daarover binnenkort meer, nu terug naar de dinsdagmiddag, 4 februari jongstleden…. Waar waren we gebleven?!

Hier waren we gebleven…. Bij de gevulde kubel die naar de kelderruimte wordt getakeld.

De kubel tijdens zijn luchtreis….

De inhoud van de kubel wordt op de gewenste plek gelost….

En daar is de kubel al weer bovengronds op de vulplek bij de Kijlstra-auto….

De vulgeschiedenis herhaalt zich….

Hoog tempo! De kubel is al weer onderweg naar de tunnelkuip. Op de voorgrond lijkt het wel een uitdragerij…….

En wie overtreedt daar de regels???! Jan Thijs de Haan! Zou hij werkelijk denken dat de GMB op dit gedeelte van het terrein een ‘vlooienmarkt’ heeft georganiseerd? Vrij toegankelijk? De poort stond immers open…. Jan Thijs, Jan Thijs….. Waar is je helm?! En je lichtblauwe jas is echt niet opvallend genoeg op dit werkterrein!

Eerst dacht ik dat Jan Thijs zijn ‘knipke’ uit de jaszak haalde, had zeker iets van zijn gading gevonden, wilde meteen afrekenen…. Maar mee, het is zijn onafscheidelijke Canon, een prachtcamera! Fotograferen vanaf een VIP-positie!

Te laat, Jan Thijs! Je bent al ontdekt! Je hoeft je niet meer te verstoppen……

Afscheid van het tunnelterrein oost, wat deze dinsdag betreft. “Morgen is er weer een (tunnel)dag….” De eenzame betonman staat op de grens van licht en schaduw. Zijn dagtaak zit er ook bijna op…..

Bij de brug de blik gericht naar het oosten, dáár gebeurt het dit jaar! Op de achtergrond de bouwplaats van de nieuwe, vaste, hoge brug, belangrijke schakel in de te verleggen N355. Dichterbij, rechts, wordt gebaggerd.

Ik dacht dat die “eretribune” al lang met de grote kraan was getransporteerd naar de tunnelkuip noordwest, maar nou staat die steigercombinatie al weer (of nog steeds?) aan de zijkant van de tunnelkuip noordwest…..

Over het fietspad naar de Langestraat Noord en dan naar huis… Wat me al maanden irriteert bij dit N355-gedeelte, is de kapot gereden berm. Een rotgezicht, maar niemand voelt zich aangesproken de boel op te knappen. Naar mijn idee wordt er tegenwoordig veel te zwaar materieel ingezet, bij het sloten schoonmaken bijvoorbeeld.

Ook nabij de afslag naar de Langestraat Noord mishandelde bermgedeelten. Kan dat nou niet anders???!!
©foto’s: jan blaauw, 4 februari 2014 (Canon Powershot A495)