Vragen over het “Project Werkzaamheden Noord-Zuidhorn”??? Elke maandagmiddag is er een inloopmogelijkheid bij het GMB-kantoor aan de Industrieweg, schuin achter de Tinq-pompen. (Vroeger La Ligna en Schoolsupport). Tussen 14.00 en 16.00 uur! Afgelopen maandag ben ik er langs geweest, vroeg o.a. naar de Mokkenburgweg. Nou valt dat buiten het GMB-bestek, is een gemeentezaak….. Maar de GMB-woordvoerder dacht wel dat de asfaltering in de pas zou lopen met die van de rotonde, in het weekeinde van 29/11-1/12. Oosterhof Holman werkt zowel voor de gemeente als in GMB-verband. En wanneer gaat het fietspad aan de westkant van de N355 weer open, tussen Schippersstraat en afslag Langestraat Noord? Zo snel mogelijk, in ieder geval tijdens hetzelfde weekeinde, misschien eerder…. En voor de goede orde: De tunnel die nu wordt aangelegd onder de Langestraat Zuid door, is alleen voor motorrijtuigen (inclusief landbouwverkeer), niet voor het langzame verkeer als fietsers en voetgangers!
Vervolg foto’s 14 november jongstleden:

Hijskraangedoe, bekeken vanaf het fietspad naast de omleidingsweg. Inmiddels staat de super kraan van 80 meter bij het tunnelterrein oost en is de plek op de foto vrij, om te kunnen graven… Toch heb ik het idee dat de opbouw aan de rechterkant is afgedankt en teruggestuurd. De vrachtauto die eerst midden in alle drukte bleef staan op de rijbaan van de N355, staat hier al op zijn bestemming, de balken kunnen worden gelost!

Ingezoomd! Is de tekst op het gele bord ook goed te lezen, ten overvloede! Long vehicle, dikke balken!

Een meeuw (zilvermeeuw?) op het lichtpunt van de lantaarn langs de omleidingsweg. Prachtig en veilig uitzicht! Kijken of ik dichterbij kan komen….

De meeuw blijft zitten, al heb ik wel het idee dat het beestje me nauwkeurig in de gaten houdt….

Ook als ik passeer en mijn camera opnieuw richt op de lampekap, blijft de meeuw zitten. Wat betekent de vlek aan de zijkant van de kop? Heeft die vlek met de leeftijd te maken?

Bij de plek waar de rotonde wordt aangelegd, wisselen de vrachtwagens elkaar af. Allemaal werkverkeer! Kijlstra met een wagen van Van der Wiel, verwarrend…

Mooi te zien waar en hoe de rotonde komt te liggen…. De vrachtwagen met gemalen steen rijdt verder naar de losplaats. Kan de shovel weer aan de slag!

Van der Wiel is aan het lossen, de combinatie links moet nog even wachten. Ieder op zijn beurt!

Intussen blijf ik me verbazen over het kraangedoe bij het tunnelterrein noordwest… Het is net een paringsdans, of een gevecht om de hegemonie, zoals in natuurdocumentaires is te zien tussen giraffes….. Wie wint? (De linker, zoals we nu weten….)

Terug bij de rotonde, waar hier de afslag richting Grijpskerk zichtbaar is. Wel zand, nog geen gemalen steen…..

De Kijlstra-chauffeur kijkt kritisch naar de vorderingen van zijn collega. Wachten is niet de leukste bezigheid….

Nou? Een paringsdans? Of een mannetjesgevecht? De helmdragers op de begane grond maken zich er niet druk om, zo te zien (door mij…), vanaf ruime afstand, buiten de omheining.
Wordt vervolgd!
©foto’s: jan blaauw, 14 november 2013 (Canon EOS D400 en Canon Powershot A495)