Meteen aansluiten op de voorgaande reeks! Waar? Op en bij de N355 tussen molengebied en Mokkenburg:

Aan de westkant van de N355 wordt gegraven onder toezicht van twee withelmen. Er wordt zo te zien een nieuw tracé uitgezet. Nieuwe omleiding? Of wordt dit de echte rotonde met de aftakking richting tunnel en een andere aftakking voor het lokale verkeer?

Hier is iets van dat nieuwe tracé te zien, richting huize Hekkema. Tussen de omleidingsweg en de Mokkenburgweg in! Jammer dat ik hierover maandag jongstleden geen informatie kon krijgen op het GMB-kantoor….

Je komt hier werkelijk ogen tekort! De lantarenpalenauto heeft de verwijderde paal geladen, kan nog wel weer worden hergebruikt, de paal bedoel ik…. En nu de volgende!

Mijn voorkeur gaat hier naar uit, ik wil graag weten wat er gebeurt! Als bewoner van dit dorp krijg je talrijke veranderingen over je heen en dat geeft af en toe een onbehaaglijk gevoel…. “Ze doen maar….!” (Met verschillende betekenissen!) Er zijn mensen die het vergelijken met stalken. “Je wordt voortdurend gestalkt!” (Omgekeerd denken de GMB’ers, de HAKkers, de BAMmers, etc. waarschijnlijk ook dat ze worden gestalkt, steeds maar die mensen met die camera’s….)

Ja, dit moet welhaast het parcours van de nieuwe rotonde zijn! Weer een hoop aarde om af te voeren en te vervangen door de juiste ondergrond voor verkeerswegen…

Hier is de bewuste plek nog beter te traceren. Huize Hekkema als baken!
De weg komt toch dichter bij het huis te liggen dan ik had verwacht! (Al vertekent dit beeld wel door het inzoomen…)

Een nog royaler overzicht vanaf de plek bij de oversteekplaats naar de Schippersstraat. (Het gebodsbord voor fietsers en bromfietsers bestrijkt de halve realiteit…. Richting brug? Onmogelijk!) Hoe zou dit deel van de Mokkenburgweg eruit komen te zien?

De lantarenpaalman in actie! Een kunststofkabel bevestigen aan het boveneinde van de paal vanuit het bakje van de hoogwerker. Het lijkt zijn dagelijkse werk….

Nog even van het uitzicht genieten… Alhoewel, het is een donkere woensdagmiddag, jammer! (Ik kan niet goed zien wat er achterop het oranje jack staat: Enexis?)
We lopen verder en komen, het kan niet anders, terug bij het tunnelterrein. De imposante zandbak die zoveel op een natuurbad in wording lijkt…. Schijn bedriegt…

De waterstand in de diepte is blijkbaar met de diverse pompen goed te reguleren! Wat gebeurt er als er verder wordt gegraven, richting noordwest? (Een tunnel met een bocht…) Dan kan deze aftakking tussen N355/Industrieweg en het dorp niet worden gehandhaafd….. Komt er aan de zijkant een nieuwe ‘noodweg’?

De tunnelbak van noord naar zuid met als eerste woonhuis aan de zuidgrens de woonstede van de Wieringa’s. De aanwezigheid van de bellende GMB’er is illustratief voor de verhoudingen, wat de afmetingen betreft.

Blik gericht op het oosten en ook nu komen er werknemers aangewandeld. De dagtaak zit er op, bijna. In het Dagblad van 26 oktober stond dat projectleider Peppelman vond dat de werkzaamheden ‘op schema’ liggen… Maar welk schema wordt er gehanteerd?

Afscheid van deze grijze, maar o zo werkzame woensdag! Naar huis, naar de koffie, orde scheppen in de chaos in mijn hoofd en in het fotobestand!
©foto’s: jan blaauw, 6 november 2013 (Canon Powershot A495)
Klik om toegang te krijgen tot 2013-42104.pdf
op deze link krijgt U extra informatie over enig uitstel wat GMB heeft gekregen IVM kabels dus nog wat langer in de blubber.
Een oplettende volger uit zuidhorn (prima fotos)
Fred