Deel 2, 4 en 6 op www.noordhorntoenennu.com
De oneven nummers op deze weblog…
Van de bezemwagen over de bijna schone kanaalweg naar de boerderij van Datema, waar het laatste stuk van de Mokkenburgweg nog vol rijplaten ligt, bemodderd en glad. Hier is het, dat ik bijna onderuit ga, doordat ik met het voorwiel tegen de rand van een rijplaat aantik…. Na herstel van het evenwicht praat ik bij met Sjabbo Datema, de vader van Cor (de huidige veehouder op deze plaats) en met de grijper-machinist die belooft alles keurig achter te laten. (Hij heeft woord gehouden, ik heb me er zelf van overtuigd…)

Nog even een kijkje bij de veegwagen. Als je ziet hoé de veger aan de auto is bevestigd…. Net of ie aan het infuus ligt….

Er is inmiddels een verbinding tussen het reguliere kanaalwater en het water in het toe te voegen deel dat eerst land was. De niveaus zijn bijna gelijk…. Nauwelijks voor te stellen dat daar eerst de kanaalweg liep….

Zo is het beter te zien, een smalle verbinding. Het wachten is op Martens en Van Oord, voor de verdere uitdieping en verwijdering van de oude beschoeiing.

Een enkele meeuw waagt zich te water… Het dier vraagt zich verbaasd af, of het hier legaal of illegaal zwemmen is….

Vanaf de kanaalweg kan ik met de telelens een kijkje nemen bij boerderij Datema. Hier liggen nog bulten aarde. Wat gaat hier mee gebeuren?

Nog een keer omgedraaid en een opname gemaakt van west naar oost. In de verte nadert de tractor met tank die de weg nog een douche bezorgt…

Het gedeelte van de Mokkenburgweg van kanaal naar viaduct achter de boerderij langs. Bemodderde rijplaten, het gaat net goed….

Met deze grijper worden de rijplaten verwijderd en aan de kant opgestapeld. De weg wordt keurig schoongemaakt.

Aan de noordkant van de spoordijk ga ik terug richting dorp. Ruimte… Prachtig gezicht, de koeien in de wei, de meeuwen….. (Ik hoop dat de koeien inderdaad in het landschap blijven!)
©foto’s: jan blaauw, 18 oktober 2013 (Canon EOS D400, Tamronlens 28-200)
Wordt vervolgd – Deel 8 op www.noordhorntoenennu.com
