Bloemen omlijsten voettocht via Den Ham, Frytum en Balmahuizen, vanuit Noordhorn

Dinsdag 7 juni jongstleden besloot ik wandelkilometers te maken via het stille, landelijke gebied rond Noordhorn, vooral aan de noordkant. (Zie ook www.jeebeetjes.nl en www.noordhorntoenennu.wordpress.com) Al bij het vertrek van huis werd ik getroffen door de 'schoonheid' van onze natgeregende klimrozen. Bij een tuinliefhebber aan dezelfde straat een prachtige theeroos…. In Den Ham diverse rozen die zo te zien net onder de douche vandaan kwamen…. En aan het fietspad van de Heereburen richting Niezijl een voor mij onbekende bloeiende plant die een opvallende plek tussen de rode klaver, de gele boterbloemen en de witte madeliefjes innam. Bloemen, als feestelijke omlijsting van een vermoeiende voettocht….
Resize of IMG_0638 
Een van de vele, nachtelijk beregende bloemen aan onze klimroos bij de schuurdeur. Ik blijf kijken naar deze mysterieuze bloem! Elk jaar hetzelfde en toch anders, zeker met die regendruppels als 'tranen van ontroering'….

Resize of IMG_0641 
In een tuin verderop van een ware tuinliefhebber, gegrepen door het avontuur van 'wat groeit en bloeit en ons altijd weer boeit' (O, dr. Fop I. Brouwer, je hebt nog ware navolgers!), staat een prachtige theeroos. Ook deze bloemen trotseren de regendruppels, willen hun fraaie vormen en kleur laten zien!

Resize of IMG_0655 
In Den Ham, oostelijk van Noordhorn, ten noorden van Aduard, vindt je in de tuinen langs de dorpsstraat een diversiteit aan bloemen, xc3xb3xc3xb3k rozen! Bij deze varixc3xabteit (namen ken ik helaas nauwelijks….) is het net of er recent een douche is genomen. De druppels accentueren de schoonheid van deze wit-roze bloem, nog even en de zon zal zijn drogende invloed laten gelden.

Resize of IMG_0658 
Ook in Den Ham, deze rode roos, weliswaar nat geregend, maar niet aan schoonheid inboetend.

Resize of IMG_0676 
Een wilde plant, waarvan de naam mij niet bekend is. Ik heb nog geen geduld gehad te gaan zoeken…. Deze bloem trof ik aan langs het fietspad dat ligt vanaf Heereburen richting Niezijl. Tussen de 'gewone' bloeiers, zoals de boterbloemen, rode klaver, madeliefjes, paardebloem etc.  Het grote voordeel van wandelen is de tijd die je je zelf gunt om rond te kijken, planten met hun bloemen te bewonderen, vogels waar te nemen, ook met je oren…. Zelfs fietsen gaat mij af en toe nog te snel. Op goede voet met jezelf blijven, voor mij een 'must'!

Dit bericht werd geplaatst in Natuur. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.