Maandagmiddag 2 mei jongstleden op fotostruuntocht door Noord-Groningen, met Michael van Agteren, in zijn partners car. Op pad om mooie plaatjes te schieten en om aantrekkelijke wandelpaden te ontdekken. We willen een boeiende route van Noordhorn naar Pieterburen, niet steeds over de verkeersonveilige verharde wegen. Wie weet….
Het wordt een in- en uitstappen, want de in kracht toenemende oost-, noordooster blijkt een geduchte handicap, zeker voor een 65-plusser zoals ik…. Even buiten Oldehove de eerste reeks, zoals:
De aantrekkelijkheid van fraaie lijnen op de droge akkers, met een boerderij, tractor etc. op de achtergrond. Via Roodehaan en Schouwerzijl belanden we bij Klein Maarslag met zijn historische begraafplaats en grondvorm van oude kerk.
Na wat onderzoekswerk naar het fietspad dat loopt van Warfhuizen naar Abelstokstertil komen we in het bijzondere akkerbouwgebied ten noorden van Wehe-den Hoorn met enkele opvallende bloembollenakkers, de tulpen staan nog in bloei!
Vanaf Eenrum blijkt er een aantrekkelijk fietspad te lopen richting het Broekster Maar. In die wereld van Broek, MOlenrij en Kleine Huisjes kijken we ook eens goed om ons heen, alleen weet ik uit mijn hoofd niet meer precies wxc3¡xc3¡r….. Ook hier maken we opnamen op een begraafplaats met enkele oorlogsgraven en een merkwaardige spijlenkathedraal met twee stoelen:
Bij Kleine Huisjes bewonderen de kerk en pastorie + begraafplaats met robbenjagersgraven. Ooit een woonplek van Freek de Jonge en zijn ouders.
Dan door naar Pieterburen waar een grotere toeristische activiteit valt te bespeuren bij Domie's Toen en het Zeehondencentrum. Wij gaan door naar de dijk en wat daar achter ligt, de landaanwinning en de Waddenzee. Met de nodige moeite hou ik me staande, ik wil me toch niet schamen voor de jongere generatie….
Na enige tijd de vergeefse pogingen te hebben aanschouwd van enkele agrarixc3xabrs die een jonge koe tot rede trachtten te brengen, lopen we richting landaanwinning. Normaal kun je daar niet 'schoon' lopen, nu valt het glibberen mee door de droge periode.
Terug bij de dijk ervaren we de schoonheid van schapen en tegenlicht:
Oeps, de tijd verstrijkt, back home! Wat fladdert daar in de lucht? De harde wind heeft het beschermende omhulsel van de fabriekspijp van Ezinge losgeblazen. Daar zullen de eigenaars cq. de financiers niet blij mee zijn…
xc2xa9foto's: jan blaauw, 2 mei 2011